Výbava na kolečkové brusle cílí na bezpečnost

Pořídili jste si vysněné kolečkové brusle a chcete se vrhnout na nekonečné ježdění? Pak byste neměli zapomínat na ještě jednu velice důležitou věc. A tou je pochopitelně výbava na kolečkové brusle. Stejně, jako dbáte na bezpečnost při jízdě na kole, měli byste k ní přihlížet také v rámci in-line bruslení. I v tomto případě se totiž můžete nemile zranit.

Vše začíná volbou správných bruslí

Pokud Vás zajímá kompletní výbava na kolečkové brusle, musíte pochopitelně začít volbou samotných in-line bruslí. Zaměřte se na průměr koleček a další vlastnosti konkrétního výrobku podle toho, jakému stylu jízdy se chcete věnovat. Výbava popisovaná v následujících řádcích je pak obecná pro všechny druhy in-line bruslí.

Výbava na kolečkové brusle od A až do Z

Nikomu asi není třeba zdlouhavě vysvětlovat, že při bruslení musíte chránit své tělo. V první řadě je to hlava, takže jezděte s helmou. Další důležitou součástí výbavy jsou chrániče. Obvykle byste si měli chránit lokty a předloktí. Zapomínat nesmíte ani na kolena. Právě na ně budete často padat. Ostatní výbava na kolečkové brusle Vám bude popsána prostřednictvím otázek a odpovědí.

Jaké vhodné oblečení zvolit na in-line brusle?

Sportovní úbor volte podle aktuálního počasí. Přednost dejte primárně funkčním svrškům, které dokonale odvádí pot a jsou vzdušné.

Jaké zvolit doplňky na nohy?

V první řadě se zaměřte na sportovní ponožky, které by Vám v in-line bruslích měly přinášet maximální pohodlí. Nezapomínejte ani na neoprenové návleky na kotníky.

Hrají vložky do kolečkových bruslí nějakou zásadní roli?

Ano. Navíc, pokud máte problém s chodily nebo klenbou nohy. V takovém případě jde o nepostradatelnou součást výbavy.

Co dalšího se Vám na in-line brusle může hodit?

Pokud vyrazíte za slunečního počasí, budou to jistě sportovní sluneční brýle. Praktická je i elastická ledvinka, kapesní nářadí na údržbu bruslí, láhev na pití a reflexní prvky.

Jak o sobě dát vědět při jízdě na kolečkových bruslích?

Vsaďte na praktický zvoneček na prst.