Kolik stojí potěšení ze Zwiftu?

Zwift Cena

Co je Zwift?

Zwift je online platforma pro cyklistiku a běh, která mění způsob, jakým trénujeme a závodíme. Představte si to jako počítačovou hru, kde vaše skutečné úsilí na kole nebo běžeckém pásu ovládá vaši postavu ve virtuálním světě. Ale než se do toho pustíte, určitě vás zajímá cena. Takže, kolik Zwift vlastně stojí?

Základní předplatné Zwiftu vyjde na 14,99 eur měsíčně. Za tuto cenu získáte přístup k obrovskému množství tras, tréninkových plánů a skupinových jízd. Můžete si zazávodit s lidmi z celého světa, ať už jde o přátelské klání nebo o ostrou virtuální Tour de France. A co je nejlepší? Zwift nabízí bezplatnou zkušební verzi, takže si ho můžete před zaplacením vyzkoušet.

Je důležité zmínit, že k používání Zwiftu potřebujete kromě předplatného i kompatibilní chytré vybavení, jako je chytrý trenažér, měřič výkonu nebo běžecký pás. Cena tohoto vybavení se liší v závislosti na značce a funkcích.

Virtuální cyklistika a trénink

Virtuální cyklistika si získává na popularitě a Zwift je jednou z nejznámějších platforem. Kolik ale vlastně Zwift stojí? Základní měsíční předplatné Zwiftu je v současnosti 14,99 €. Za tuto cenu získáte přístup k virtuálním světům Zwiftu, skupinovým jízdám, závodům a tréninkovým plánům. Pro ty, kteří chtějí ušetřit, je k dispozici i roční předplatné za 134,99 €, což vychází levněji než platba po měsících.

Kromě předplatného samotného aplikace je potřeba zvážit i další náklady. Pro propojení aplikace s vaším kolem budete potřebovat chytrý trenažér, měřič výkonu nebo chytré kolo. Ceny se liší v závislosti na značce a funkcích, ale počítejte s investicí od několika tisíc korun výše. Pro co nejlepší zážitek z jízdy na Zwiftu se doporučuje také ventilátor, podložka pod kolo a případně i speciální oblečení do horkého prostředí.

I když se počáteční investice může zdát vysoká, pro vášnivé cyklisty, kteří hledají možnost trénovat celoročně v pohodlí domova, může být Zwift skvělou volbou. Nabízí interaktivní a motivující způsob, jak zlepšit kondici a užít si jízdu na kole bez ohledu na počasí.

Typy členství Zwift

Zwift nabízí několik typů členství, které se liší cenou a možnostmi. Pro ty, kteří si chtějí Zwift vyzkoušet, je k dispozici bezplatná zkušební verze. Po jejím skončení je nutné si vybrat jeden z placených tarifů. Měsíční předplatné Zwiftu je nejflexibilnější variantou a umožňuje vám platit měsíčně. Cena za měsíc je o něco vyšší než v případě ročního předplatného. Pokud víte, že budete Zwift používat pravidelně, je roční předplatné výhodnější. Zaplatíte jednorázový poplatek a získáte tak slevu na celoroční používání. Cena za Zwift se může lišit v závislosti na zvolené měně a případných akčních nabídkách. Je dobré sledovat oficiální stránky Zwiftu nebo se informovat u prodejců, abyste získali aktuální informace o cenách. Ať už si vyberete jakýkoli typ členství, cena za používání aplikace Zwift vám zpřístupní virtuální svět cyklistiky a běhu plný tréninkových plánů, skupinových jízd, závodů a dalších možností.

zwift cena

Měsíční poplatky za Zwift

Zwift je super aplikace pro cyklistiku a běhání v interiéru, ale je potřeba si za ni připlatit. Kolik tedy Zwift stojí? Pojďme se na to podívat. V současné době si Zwift účtuje měsíční poplatek ve výši 14,99 €. Za tuto cenu získáte přístup k virtuálním světům Zwiftu, strukturovaným tréninkům, skupinovým jízdám a závodům. Pokud si nejste jisti, zda se vám Zwift vyplatí, můžete využít bezplatnou zkušební verzi. Ta vám poskytne 7 dní bezplatného ježdění, abyste si mohli platformu vyzkoušet, než se k čemusi zavážete.

A co když chci Zwift používat jenom pár měsíců v roce? V takovém případě bohužel nemáte možnost platit pouze za ty měsíce, kdy Zwift aktivně používáte. Jedinou možností je zrušit si předplatné a poté si ho znovu aktivovat, až budete chtít začít znovu jezdit.

Je důležité zmínit, že kromě měsíčního poplatku za Zwift můžete potřebovat i další vybavení, jako je chytrý trenažér, snímač kadence a hrudní pás pro měření tepu. Tyto položky nejsou zahrnuty v ceně předplatného Zwiftu.

Celkově vzato, Zwift není nejlevnější fitness aplikace na trhu. Pokud ale hledáte komplexní a motivující způsob, jak trénovat v interiéru, pak za to Zwift rozhodně stojí.

Roční předplatné Zwift

Zwift je skvělá platforma pro indoor cycling, ale je pochopitelné, že před zakoupením ročního předplatného chcete znát cenu. Kolik tedy Zwift vlastně stojí? V současné době vychází měsíční členství na 14,99 €. Pokud se ale rozhodnete pro roční předplatné, cena se stává o něco příznivější.

Ačkoliv se jednorázová platba může zdát vysoká, ve skutečnosti ušetříte peníze v porovnání s měsíčním placením. Navíc získáte neomezený přístup ke všem funkcím a trasám, které Zwift nabízí. Můžete se tak účastnit virtuálních závodů, skupinových jízd s lidmi z celého světa, nebo si jednoduše užívat jízdu v nádherných virtuálních prostředích.

Než se ale pro roční předplatné rozhodnete, doporučujeme vyzkoušet si Zwift na vlastní kůži. Platforma nabízí 7denní bezplatnou zkušební verzi, abyste si mohli vyzkoušet všechny funkce a zjistit, zda vám Zwift vyhovuje.

zwift cena

Slevy a zkušební verze

Zwift momentálně nenabízí žádné slevy ani zkušební verze. Cena za používání aplikace Zwift je pevně stanovena a platí pro všechny uživatele stejně. I když to může znít zklamaně pro ty, kteří hledají výhodnější nabídku, je důležité si uvědomit, co všechno za tuto cenu získáte. Pravidelně aktualizovaná platforma, realistické prostředí pro trénink, propojení s komunitou cyklistů a běžců po celém světě - to vše je součástí balíčku, který Zwift nabízí. Pokud si nejste jisti, zda je Zwift pro vás to pravé, doporučujeme sledovat oficiální webové stránky a sociální média, kde jsou občas zveřejňovány informace o speciálních akcích a promo akcích. Můžete také zvážit účast na některém z neoficiálních skupinových tréninků, které organizují fanoušci Zwiftu. To vám umožní vyzkoušet si platformu na vlastní kůži a zjistit, zda splňuje vaše očekávání.

Porovnání s konkurencí

Zwift není jediná platforma svého druhu na trhu a existuje několik alternativ, které se liší cenou a nabídkou funkcí. Mezi nejznámější konkurenty patří Rouvy, TrainerRoad a The Sufferfest. Rouvy vyniká realistickými trasami z celého světa, které jsou natáčeny ve vysokém rozlišení. Cena za Rouvy je srovnatelná se Zwiftem, pohybuje se okolo 15 eur měsíčně. TrainerRoad se zaměřuje především na strukturovaný trénink a nabízí širokou škálu tréninkových plánů a analýz. Cena za TrainerRoad je o něco nižší než u Zwiftu, pohybuje se okolo 12 eur měsíčně. The Sufferfest je platforma, která kombinuje realistické závody s motivačními videi. Cena za The Sufferfest je srovnatelná s Rouvy, okolo 15 eur měsíčně.

Funkce Zwift Alternativa 1 (např. Rouvy) Alternativa 2 (např. BKOOL Cycling Simulator)
Cena za měsíc 14,99 € 12 € 9,99 €
Bezplatná zkušební doba Ano (7 dní) Ano (14 dní) Ne

Při výběru platformy je důležité zvážit vaše individuální potřeby a preference. Pokud hledáte platformu s propracovaným herním prostředím a spoustou sociálních funkcí, Zwift je skvělou volbou. Pokud preferujete realistické trasy a možnost virtuálně prozkoumávat svět, Rouvy je skvělou alternativou. Pro ty, kteří se zaměřují na strukturovaný trénink a analýzu výkonu, je TrainerRoad ideální volbou. A konečně, The Sufferfest osloví ty, kteří hledají motivaci a zábavu v jednom.

zwift cena

Náklady na vybavení pro Zwift

Začít se Zwiftem nemusí být nutně finančně náročné, ale záleží na tom, jak moc chcete do svého virtuálního tréninku investovat. Samotná aplikace Zwift stojí 14,99 eur měsíčně, což je srovnatelné s cenou jiných streamovacích služeb. To je ale jen začátek. Abyste mohli začít jezdit, budete potřebovat chytrý trenažér, který dokáže komunikovat se Zwiftem. Ceny trenažérů se liší v závislosti na značce, funkcích a typu odporu, ale počítejte s investicí od zhruba 8 000 Kč do 30 000 Kč a více. Levnější variantou je pořízení snímače rychlosti a kadence, který propojíte se svým stávajícím kolem a trenažérem. Takové řešení vás vyjde na pár stovek až tisíc korun.

Dále budete potřebovat zařízení, na kterém budete Zwift spouštět – počítač, tablet nebo mobilní telefon. Pokud už takové zařízení máte, máte vyhráno. Pokud ne, počítejte s dalšími výdaji. Pro co nejlepší zážitek ze Zwiftu se doporučuje také hrudní pás pro měření tepu a ventilátor, který vám zpříjemní trénink v teplejších dnech. Tyto doplňky nejsou nezbytně nutné, ale rozhodně zlepší váš komfort a zážitek z jízdy.

Je Zwift cena/výkon?

Zwift je super moderní tréninková platforma pro cyklisty a běžce, ale za tu srandu se platí. Měsíční předplatné vyjde na 14,99 eur, což je v porovnání s konkurencí jako Rouvy nebo Bikeradar Training Zone docela dost. Je teda Zwift cenově dostupný? Záleží na tom, jak moc ho budete používat a co od něj očekáváte. Za tu cenu dostanete přístup k realistickým 3D světům, hromadě tréninkových plánů a virtuálním závodům s lidmi z celého světa. Pokud jste soutěživí a chcete se pořád zlepšovat, tak vám Zwift dá zabrat a těch pár stovek měsíčně za to bude stát. Navíc, v porovnání s výbavou na venkovní ježdění, jako je kolo, helma a oblečení, je Zwift vlastně docela levná záležitost. Na druhou stranu, pokud hledáte jen jednoduchou aplikaci na zaznamenávání jízd, tak pro vás bude Zwift zbytečně drahý. Existuje spousta levnějších, nebo i bezplatných alternativ, které vám budou stačit. V konečném důsledku je to na vás. Zvažte, co od Zwiftu očekáváte a kolik jste ochotni investovat.

Pro koho je Zwift vhodný?

Zwift si oblíbí cyklisté všech výkonnostních kategorií, od úplných začátečníků až po profesionály. Atraktivní je pro ty, kteří hledají zábavnou a motivující alternativu k venkovnímu tréninku, ať už kvůli počasí, nedostatku času nebo touze po interaktivním prostředí. Cena Zwiftu je důležitým faktorem při rozhodování. Měsíční předplatné se pohybuje v rozumné hladině, což je srovnatelné s cenou fitness centra. Pro vášnivé cyklisty, kteří trénují celoročně, se jedná o atraktivní investici. Naopak pro rekreační jezdce, kteří vyjíždějí jen sporadicky, se může zdát cena vyšší. Je vhodné zvážit, jak často budete Zwift využívat. V ceně získáte přístup k virtuálním světům, skupinovým jízdám, závodům a tréninkovým plánům. Pro srovnání, venkovní trénink s sebou nese náklady na vybavení a případně cestování, což může být v konečném důsledku nákladnější.

zwift cena

Zwift cena? Není to jen o penězích, je to investice do zdraví, zábavy a motivace.

Eliška Procházková

Alternativy k Zwift

Hledáte alternativu k Zwiftu, ale nechcete se zruinovat? Není se čemu divit, cena za používání aplikace Zwift může být pro někoho zkrátka příliš vysoká. Naštěstí existuje hned několik alternativ, které vám umožní užít si virtuální cyklistiku za rozumnější peníze.

Mezi nejznámější alternativy patří aplikace jako Rouvy, BKOOL Cycling Simulator nebo The Sufferfest. Tyto aplikace nabízejí podobné funkce jako Zwift, ale za nižší cenu. Například Rouvy se pyšní realistickými trasami z celého světa a BKOOL Cycling Simulator zase propracovanou fyzikou jízdy. The Sufferfest se pak zaměřuje na strukturované tréninky a nabízí širokou škálu tréninkových plánů.

Kromě placených alternativ existují i bezplatné aplikace, jako je například FulGaz. Ten sice nenabízí tolik funkcí jako placené alternativy, ale pro začátečníky nebo pro občasné jezdce může být dostačující.

Při výběru té správné alternativy k Zwiftu je důležité zvážit vaše individuální potřeby a preference. Pokud hledáte aplikaci s co nejrealističtějším zážitkem z jízdy, pak je pro vás Rouvy ideální volbou. Pokud je pro vás důležitá nízká cena, pak je BKOOL Cycling Simulator skvělou alternativou. A pokud hledáte aplikaci se zaměřením na strukturované tréninky, pak je The Sufferfest tou pravou volbou.

Ať už je Zwift pro vás to pravé, záleží na vašich individuálních potřebách a očekáváních. Pro zapálené cyklisty, kteří hledají realistický a motivující indoor trénink, může být Zwift skvělou investicí. Měsíční předplatné je srovnatelné s cenou jednoho výjezdu do fitness centra, ale nabízí mnohem více možností a flexibility. Virtuální svět Zwiftu je rozsáhlý a neustále se rozvíjí, s novými trasami, závody a výzvami, které vás udrží v motivaci. Navíc, možnost propojení s ostatními cyklisty z celého světa dodává tréninku sociální rozměr, který na běžném trenažéru chybí.

zwift cena

Na druhou stranu, pokud hledáte jen základní aplikaci pro zaznamenávání vašich jízd na trenažéru, existují i levnější alternativy. Zwift vyžaduje jistou investici, a to jak do samotného předplatného, tak i do kompatibilního vybavení, jako je chytrý trenažér nebo měřič výkonu. Pro cyklisty, kteří jezdí převážně venku a indoor trénink využívají jen sporadicky, tak nemusí být Zwift tou nejvýhodnější volbou.

Před finálním rozhodnutím doporučujeme vyzkoušet si bezplatnou zkušební verzi, abyste si udělali vlastní názor.

Publikováno: 05. 07. 2024

Kategorie: sport

Autor: LeosZadrazil

Tagy: zwift cena | cena za používání aplikace zwift