Kolečkové brusle volte podle stylu svojí jízdy

Kolečkové brusle se v poslední době staly velice oblíbeným sportovním náčiním. Jízda na in-linech je zábavná, a především zdraví prospěšná. Pokud si chcete tímto způsobem zlepšovat svoji fyzičku a posilovat svaly, měli byste vědět, jaké brusle si vybrat. Zajímat Vás bude nejenom průměr koleček, ale i to, jakému typu bruslí dát přednost.

Jaké výhody a nevýhody mají fitness brusle?

Mezi nejpopulárnější kolečkové brusle patří bezpochyby fitness modely. Pro rekreační ježdění jsou jako stvořené. Mezi jejich klady se řadí dostatečné odvětrání, snadná dostupnost, včetně dílů, nízká hmotnost a pohodlí. Nevýhodou může být trochu větší měkkost boty, pomalejší odezva a celkově zhoršený přenos energie do samotného odrazu. Jde však o negativa, která mohou vadit spíše náročným in-line bruslařům.

Kolečkové brusle a dostupnost jednotlivých modelů

Nejsou to pochopitelně jenom fitness kolečkové brusle, na které můžete na trhu narazit. Existují i mnohé další spjaté primárně s konkrétním stylem jízdy. Jednotlivé druhy kolečkových bruslí Vám blíže představíme v následujících otázkách a odpovědích.

K čemu slouží freestyle brusle?

Tento typ kolečkových bruslí slouží pro trikovou jízdu. Přispívá k tomu pevná bota a ostatní vlastnosti výrobku. V těchto bruslích máte patřičnou zpětnou vazbu a jsou odolné. Na druhou stranu jsou těžší.

Kde nachází upotřebení speed brusle?

Jak už prozrazuje jejich název, slouží především pro rychlobruslení a podobný styl jízdy. Vyznačují se větším průměrem koleček a nižší botou. Díky tomu jsou na první pohled rozeznatelné.

Jak vypadají semi-race brusle?

Ty pojí vlastnosti fitness a speed kolečkových bruslí. Primárně jsou určeny pro dlouhé vzdálenosti.

K čemu slouží trekové brusle?

Stejně jako treková kola, existují trekové brusle. Ty se vyznačují skateboardovým podvozkem a mají kolečka ve dvou řadách. Slouží pro rekreační bruslení.

Existují i hokejové brusle s kolečky?

Ano, i na takový model můžete běžně narazit. Jak asi každý správně tuší, určeny jsou primárně pro in-line hokej. Ve své podstatě jde o klasické hokejové brusle na in-line podvozku.