Eden: Kolik fanoušků pojme slavný stadion?

Eden Stadion Kapacita

Domov Slavie Praha

Eden Aréna, domov fotbalového klubu SK Slavia Praha, je impozantní stavba s bohatou historií. Stadion prošel v roce 2008 kompletní rekonstrukcí, která mu vdechla moderní tvář a zároveň zachovala jeho jedinečnou atmosféru. Díky této přestavbě se Eden Aréna stala jedním z nejmodernějších fotbalových stánků v České republice.

Kapacita stadionu Eden po rekonstrukci dosahuje úctyhodných 20 800 míst k sezení. Toto číslo z Edenu dělá druhý největší fotbalový stadion v České republice. Všechna místa jsou krytá a nabízejí fanouškům komfortní zážitek z fotbalových zápasů bez ohledu na počasí.

Eden Aréna je rozdělena do čtyř tribun – hlavní, protilehlé, severní a jižní. Každá tribuna má svá specifika a nabízí fanouškům různé možnosti občerstvení a zábavy. Kromě fotbalových zápasů slouží Eden Aréna také jako dějiště koncertů a jiných kulturních akcí.

Otevření v roce 2008

Stadion Eden, domovská aréna SK Slavia Praha, prošel v roce 2008 zásadní rekonstrukcí, která ho proměnila v moderní fotbalový stánek. Díky této přestavbě se kapacita stadionu vyšplhala na úctyhodných 20 800 míst k sezení. Tato proměna umožnila fanouškům užívat si zápasy svého oblíbeného klubu v komfortním a bezpečném prostředí.

Nová tribuna Sever, vybudovaná během rekonstrukce, se stala symbolem moderního Edenu. Její strmá konstrukce a blízkost hrací plochy zaručují skvělou atmosféru během zápasů. Kapacita stadionu Eden ho řadí mezi největší fotbalové stánky v České republice a umožňuje mu hostit i zápasy evropských pohárů a reprezentace.

Původní kapacita 21 000 míst

Stadion Eden, domovina SK Slavia Praha, je impozantní sportovní svatyně s bohatou historií. Jeho původní kapacita dosahovala úctyhodných 21 000 míst, což z něj činilo jeden z největších stadionů v tehdejším Československu. Tato kapacita umožňovala fanouškům zaplnit tribuny a vytvořit bouřlivou atmosféru při zápasech Slavie. Nicméně s postupem času a rostoucími nároky na moderní fotbalové stánky prošla Edenem řada rekonstrukcí a modernizací. Tyto úpravy vedly ke změnám v uspořádání sedadel a celkové kapacity stadionu.

Rozšíření pro Ligu mistrů

Stadion Eden, domácí stánek SK Slavia Praha, je impozantní sportovní svatyně, která prošla v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. Díky této modernizaci se kapacita stadionu Eden zvýšila na úctyhodných 20 800 míst. Tato proměna z Edenu udělala stadion splňující přísné požadavky pro pořádání zápasů Ligy mistrů UEFA. Zvýšená kapacita umožňuje většímu počtu fanoušků užít si elektrizující atmosféru zápasů nejprestižnější klubové soutěže Evropy. Stadion Eden se tak stává dějištěm nezapomenutelných fotbalových večerů, které přitahují pozornost nejen v České republice, ale i v celém fotbalovém světě.

Současná kapacita přes 20 800

Stadion Eden, domovská aréna SK Slavia Praha, se pyšní impozantní kapacitou, která z něj dělá jeden z největších fotbalových stadionů v České republice. S celkovou kapacitou přes 20 800 diváků nabízí tento moderní stánek nezapomenutelnou atmosféru při každém zápase. Kapacita stadionu je rozdělena do několika sektorů, které uspokojí potřeby všech fanoušků.

Pro náročnější diváky jsou k dispozici VIP lóže s exkluzivním výhledem na hrací plochu a špičkovým servisem. Rodiny s dětmi ocení rodinné sektory s klidnějším prostředím. Pro fanoušky, kteří si chtějí užít zápas v bouřlivé atmosféře, jsou určeny sektory pro domácí i hostující fanoušky.

Stadion Eden je tak ideálním místem pro sledování fotbalových zápasů na nejvyšší úrovni a prožívání sportovních emocí s tisíci dalších fanoušků.

Sektory pro fanoušky hostů

Pro příznivce hostujících týmů je na stadionu Eden vyhrazen sektor v rohu stadionu, který pojme až 1800 fanoušků. Celková kapacita stadionu Eden je 20 800 diváků. Sektor hostů je od ostatních tribun oddělen bezpečnostním pásmem a je vybaven vlastním sociálním zařízením a občerstvením. Vstupenky do sektoru hostů jsou obvykle k dispozici k zakoupení online nebo v den zápasu na pokladnách stadionu. Doporučujeme však zakoupit si vstupenky předem, protože kapacita sektoru hostů je omezená a vstupenky se často vyprodají.

VIP lóže a skyboxy

Pro ty, kteří hledají ten nejexkluzivnější zážitek z fotbalu, nabízí stadion Eden S celkovou kapacitou přes 20 000 míst pro fotbalové zápasy patří stadion Eden mezi největší v České republice. Z tohoto počtu je vyhrazeno několik set míst v luxusních lóžích a skyboxech, které poskytují prvotřídní komfort a nadstandardní služby. Tyto prostory jsou ideální pro firemní akce, obchodní jednání či soukromé oslavy s nezapomenutelným výhledem na hrací plochu.

Prostory pro média a novináře

Stadion Eden, domovina SK Slavia Praha, se pyšní působivou kapacitou, která z něj dělá jeden z největších fotbalových stánků v České republice. S celkovou kapacitou 20 800 diváků nabízí tento moderní stadion dostatek prostoru pro fanoušky i zástupce médií. Pro novináře a média je v Edenu připraveno několik sektorů. Pro psané zpravodajství je k dispozici prostorná tisková tribuna s výhledem na hrací plochu. Fotografové mají vyhrazená místa přímo u hřiště, která jim umožňují zachytit ty nejlepší momenty zápasu. Pro televizní a rozhlasové společnosti jsou připraveny televizní komentátorská stanoviště a prostory pro rozhovory s hráči a trenéry. Díky modernímu vybavení a profesionálnímu zázemí je stadion Eden ideálním místem pro sportovní žurnalisty a média, kteří chtějí zprostředkovat fanouškům ty nejlepší zážitky z fotbalových zápasů.

Koncerty a kulturní akce

Stadion Eden, domov fotbalové Slavie Praha, není jen sportovní svatyní, ale také impozantním prostorem pro koncerty a kulturní akce. S kapacitou přesahující 20 000 diváků se Eden řadí mezi největší venkovní scény v České republice. Tato ohromující kapacita umožňuje hostit koncerty světových hvězd i velkolepé hudební festivaly. Moderní zázemí stadionu, včetně špičkové zvukové a světelné techniky, zaručuje nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky. Kromě koncertů se Eden otevírá i dalším kulturním akcím, jako jsou divadelní představení, filmové projekce pod širým nebem nebo firemní eventy. Díky své poloze v srdci Prahy a výborné dopravní dostupnosti je Eden ideálním místem pro pořádání akcí s vysokou návštěvností. Ať už se jedná o fotbalový zápas, koncert nebo jinou kulturní událost, návštěva stadionu Eden slibuje nezapomenutelný zážitek.

Rekordní návštěvnost na zápase

Atmosféra na stadionu Eden v Edenu dosáhla vrcholu během historicky nejnavštěvovanějšího zápasu. Stadion, chlouba pražské čtvrti Vršovice, se pyšní impozantní kapacitou, která umožňuje pojmout davy fanoušků. S celkovým počtem 20 800 míst k sezení, rozdělených do čtyř samostatných tribun, se Eden řadí mezi největší fotbalové stánky v České republice. Během rekordního zápasu byla všechna místa beznadějně vyprodaná, což vytvořilo nezapomenutelnou kulisu. Hluk fanoušků, kteří hnali svůj tým vpřed, byl slyšet široko daleko. Tento zápas se zapsal do historie nejen svým výsledkem, ale také jako důkaz vášnivé podpory fanoušků a impozantní kapacity stadionu Eden.

Porovnání s jinými stadiony

Eden Aréna, domovská aréna SK Slavia Praha, se pyšní impozantní kapacitou, která ji řadí mezi největší fotbalové stadiony v České republice. S kapacitou přesahující 20 000 diváků nabízí tento moderní stánek nezapomenutelnou atmosféru při fotbalových zápasech.

Pro srovnání, stadion Evžena Rošického, dřívější domov Slavie, pojal pouze něco málo přes 19 000 fanoušků. Díky rozšíření kapacity Edenu si tak slávisté užívají větší komfort a klub má možnost hostit významnější zápasy. Ve srovnání s největším stadionem v Česku, Strahovským stadionem, je Eden skromnější. Strahov dokázal pojmout až 250 000 diváků, nicméně dnes již neslouží svému původnímu účelu. Zajímavostí je, že i legendární Maracanã v Brazílii, který prošel rekonstrukcí, má dnes menší kapacitu než Strahov ve své největší slávě.

Vstupenky a permanentky

Stadion Eden, domov fotbalové Slavie Praha, je impozantní stavba s kapacitou přesahující 20 000 diváků. Pro fanoušky, kteří si nechtějí nechat ujít ani jeden zápas svých oblíbenců, je tu možnost pořídit si permanentní vstupenky. Ty zaručují místo na stadionu po celou sezónu, ať už se jedná o ligové zápasy, domácí poháry nebo zápasy evropských pohárů. Počet permanentek je omezený, aby byla zajištěna dostupnost vstupenek i pro ostatní fanoušky.

Pro ty, kteří preferují flexibilitu, jsou k dispozici jednorázové vstupenky na jednotlivé zápasy. Jejich cena se liší v závislosti na důležitosti utkání a kategorii místa na stadionu. Vstupenky je možné zakoupit online, v pokladnách stadionu nebo u vybraných prodejců. Fanoušci se doporučuje pořídit si vstupenky s dostatečným předstihem, jelikož na atraktivní zápasy bývají často vyprodané.

Doprava a parkování u stadionu

Stadion Eden, domov fotbalové Slavie a dějiště mnoha legendárních zápasů, se pyšní úctyhodnou kapacitou téměř 21 000 diváků. Při takovém počtu fanoušků je pochopitelné, že doprava a parkování v den zápasu vyžadují trochu plánování. Naštěstí existuje několik možností, jak se na stadion a ze stadionu dostat bez zbytečného stresu. Pro ty, kteří preferují MHD, se nabízí hned několik tramvajových linek, které vás zavezou do těsné blízkosti stadionu. Zastávky "Slavia" a "Spořilov" jsou vzdálené jen pár minut chůze od stadionu. Pokud se rozhodnete pro cestu metrem, je nejbližší stanicí "Želivského" na lince A, odkud je to na stadion příjemná procházka. Pro řidiče je k dispozici omezený počet parkovacích míst přímo u stadionu, ale počítejte s tím, že se rychle zaplní. Doporučujeme proto využít některé z parkovišť P+R na okraji Prahy a pokračovat do centra MHD. Ať už zvolíte jakoukoli možnost dopravy, nezapomeňte vyrazit s dostatečným předstihem, abyste si užili atmosféru zápasu naplno.