Technologie: Zbavte se Spotify Premium: Návod krok za krokem

Jak Zrušit Premium Na Spotify

Otevřete Spotify.com

Prvním krokem k ukončení vašeho prémiového členství je otevřít webovou stránku Spotify. Bohužel, zrušení prémiového účtu přímo z aplikace Spotify není možné. Pro správu svého předplatného se musíte přihlásit přes webový prohlížeč.

Po otevření Spotify.com se přihlaste ke svému účtu. Ujistěte se, že se přihlašujete k účtu, u kterého chcete zrušit prémiové členství. Pokud jste zapomněli heslo, Spotify nabízí možnost jeho obnovení. Po přihlášení pokračujte podle dalších instrukcí pro zrušení prémiového účtu na Spotify.

Přihlaste se k účtu

Prvním krokem k zrušení prémiového účtu na Spotify je přihlášení k vašemu účtu. To provedete tak, že přejdete na webové stránky Spotify a kliknete na tlačítko "Přihlásit se" v pravém horním rohu obrazovky. Zadejte e-mailovou adresu a heslo, které používáte pro Spotify, a klikněte na tlačítko "Přihlásit se". Pokud jste se zaregistrovali přes Facebook, klikněte na tlačítko "Pokračovat s Facebookem". Po přihlášení budete přesměrováni na domovskou stránku vašeho účtu. Zde uvidíte přehled vašich playlistů, oblíbených skladeb a doporučení. Než budete pokračovat ve zrušení prémiového účtu, ujistěte se, že jste přihlášeni ke správnému účtu. Pokud máte více účtů Spotify, je snadné se splést.

Přejděte do nastavení účtu

Nevíte si rady, jak na Spotify zrušit prémiové členství? Žádný strach, zrušení Spotify Premium je jednodušší, než se zdá. Prvním krokem je přihlášení k vašemu účtu Spotify. Pozor, zrušit Spotify Premium nejde přímo z aplikace. Místo toho se musíte přihlásit přes webový prohlížeč. Jakmile jste přihlášeni, najděte sekci "Účet". V nastavení účtu uvidíte přehled vašeho předplatného, včetně typu prémiového účtu a data další platby. Hledejte možnost "Změnit předplatné" nebo "Spravovat předplatné". Po kliknutí na tuto možnost se vám zobrazí další možnosti, mezi kterými bude i "Zrušit Premium". Než potvrdíte zrušení, Spotify vám pravděpodobně nabídne různé alternativy, například slevu na předplatné. Pokud jste se rozhodli pro zrušení, pokračujte dále instrukcemi na obrazovce. Po zrušení vám bude prémiový účet fungovat až do konce fakturačního cyklu. Poté se automaticky změní na bezplatný účet s reklamami.

Najděte sekci Předplatné

Pro zrušení Spotify Premium je nejdůležitější najít sekci "Předplatné". Bohužel, Spotify to trochu schovává, takže to může být matoucí. Nebojte se, provedeme vás tím.

Nejdříve se přihlaste do svého účtu Spotify v prohlížeči (ne v aplikaci!). V pravém horním rohu klikněte na jméno svého profilu a z rozbalovací nabídky vyberte "Účet". Teď se nacházíte na stránce s přehledem vašeho účtu. V levém menu uvidíte několik možností. Hledejte možnost "Předplatné" a klikněte na ni. Tady najdete informace o vašem aktuálním prémiovém plánu, datu další platby a tlačítko pro změnu nebo zrušení předplatného.

Klikněte na Změnit předplatné

Pokud jste se rozhodli, že už Spotify Premium nepotřebujete, zrušení je naštěstí docela snadné. Nezáleží na tom, jestli jste se rozhodli pro jinou streamovací službu, chcete ušetřit, nebo prostě jen Spotify tolik nepoužíváte, stačí pár kliknutí a prémiové předplatné bude pryč.

Prvním krokem je přihlášení k vašemu účtu Spotify. To můžete udělat buď přes webový prohlížeč, nebo přes aplikaci Spotify v telefonu. Po přihlášení hledejte sekci s názvem "Účet". V této sekci najdete přehled všech informací o vašem účtu, včetně vašeho tarifu Spotify. Vedle informace o vašem tarifu, tedy Spotify Free nebo Spotify Premium, uvidíte tlačítko s textem "Změnit předplatné". Klikněte na toto tlačítko.

Po kliknutí na "Změnit předplatné" se vám zobrazí stránka s dostupnými tarify Spotify. V dolní části stránky najdete sekci s informacemi o vašem aktuálním tarifu a možností jeho zrušení. V této sekci hledejte nenápadný odkaz s textem "Zrušit Spotify Premium" a klikněte na něj. Spotify se vás ještě zeptá na důvod zrušení a nabídne vám případně alternativní řešení, například dočasné pozastavení předplatného. Pokud jste se ale rozhodli pro zrušení, potvrďte svůj záměr a vaše prémiové předplatné bude zrušeno.

Vyberte možnost Zrušit Premium

Zrušit Spotify Premium není nic složitého a zvládnete to sami během pár minut. Nejdůležitější je vědět, že Spotify nenabízí možnost zrušení přímo v aplikaci. Vše se děje přes webový prohlížeč, ať už v počítači nebo telefonu.

Prvním krokem je přihlášení k vašemu účtu na stránkách Spotify. Po přihlášení hledejte v nastavení sekci "Účet". V ní najdete přehled vašeho předplatného, způsob platby a další detaily. Nehledejte tlačítko "Zrušit Premium" hned - nejdříve je potřeba kliknout na "Změnit tarif". Spotify vám nabídne různé možnosti předplatného, ale vy se nenechte zmást a sjeďte níže, dokud neuvidíte nenápadný odkaz "Zrušit Premium". Po kliknutí na něj Spotify ověří vaše rozhodnutí a provede zrušení.

Pozor, zrušením Premium nepřijdete o svůj účet ani o uložené playlisty. Pouze se vrátíte k bezplatné verzi s reklamami a omezenými funkcemi. Pokud jste se zaregistrovali přes partnera, jako je Apple nebo Google Play, postup zrušení se může lišit. V takovém případě se podívejte na jejich stránky s podporou.

Uveďte důvod zrušení

V této sekci uveďte jasný a stručný důvod, proč chcete zrušit své prémiové členství Spotify. Není nutné uvádět detailní vysvětlení, stačí zvolit jednu z běžných možností, jako například:

Už Spotify nevyužívám tak často.

Chci omezit výdaje.

Přecházím k jiné streamovací službě.

Můžete také jednoduše napsat "Chci zrušit své prémiové členství". Pamatujte, že Spotify si může ponechat vaše osobní údaje i po zrušení prémiového účtu, a to v souladu se svými zásadami ochrany osobních údajů.

Potvrďte zrušení

Předtím, než se s námi definitivně rozloučíte s prémiovým členstvím, se ujistěte, že jste si to dobře promysleli. Po zrušení přijdete o všechny výhody prémiového účtu, jako je poslech hudby bez reklam, offline poslech a neomezené přeskakování skladeb. Pokud jste si jistí, že chcete pokračovat, zkontrolujte, zda jste přihlášeni ke správnému účtu Spotify. Následně budete přesměrováni na stránku s přehledem vašeho účtu, kde najdete sekci věnovanou vašemu předplatnému. Tam uvidíte možnost zrušit Premium. Po kliknutí na ni budete požádáni o potvrzení vašeho rozhodnutí. Spotify se vás může zeptat na důvod zrušení a nabídnout vám alternativní možnosti, například slevu na vaše stávající předplatné. Pokud jste se rozhodli, potvrďte zrušení a vaše prémiové členství bude ukončeno k datu vašeho dalšího vyúčtování. Až do té doby si budete moci užívat všechny výhody prémiového účtu.

Užijte si zbývající prémiové dny

Než se rozloučíte s výhodami Spotify Premium, využijte zbývající prémiové dny naplno. Poslouchejte hudbu offline, stahujte si oblíbené playlisty a užívejte si hudbu bez reklam. Až do konce vašeho předplaceného období máte plný přístup ke všem funkcím prémiového účtu. Prozkoumejte nové interprety, objevte personalizované playlisty a užijte si hudbu v té nejlepší kvalitě. Pamatujte, že zrušením prémiového účtu se vrátíte k bezplatné verzi Spotify s omezenými funkcemi.

Spotify Free po skončení

A co se stane, když se rozhodnete pro Spotify Free po skončení vašeho prémiového období? Žádný strach, váš účet se nezruší, jen se vrátí k bezplatné verzi. To znamená, že přijdete o některé prémiové funkce, ale hudbu si budete moci užívat i nadále.

Po skončení prémiového období už nebudete moci poslouchat hudbu offline. To znamená, že pro přehrávání budete potřebovat aktivní připojení k internetu. Také se vám vrátí reklamy mezi skladbami, které jsou nedílnou součástí bezplatné verze Spotify.

Dobrou zprávou je, že vaše playlisty a uložená hudba nikam nezmizí. Všechny vaše oblíbené skladby a seznamy skladeb zůstanou ve vašem profilu a budou připraveny k poslechu, až budete chtít.

Pokud se někdy rozhodnete vrátit k prémiovému Spotify, stačí se jen znovu přihlásit k odběru. Vaše předchozí předplatné se obnoví a vy si budete moci opět užívat všechny výhody prémiového účtu.