Sportovní hodinky vhodné pro sportovní aktivity

Každý, kdo se věnuje sportovní aktivitě rád sleduje své výkony. O tom nemějte žádných pochyb. Dnes však kvůli tomu nemusíte mít u sebe mobilní telefon nebo tachometr na jízdním kole a vhodným rámem. Vsadit můžete na sportovní hodinky. Ty jsou daleko praktičtější, můžete je mít u sebe, neobtěžují Vás a zároveň dokáží přinést podstatně více sportovních dat.

Jaký typ sportovních hodinek potřebujete?

Když se zahledíte na současný trh zjistíte, že nejsou sportovní hodinky, jako hodinky. Dostupných je vícero modelů, které dokáží měřit pohyb aktivit. Ty se od sebe odlišují i cenou. Abyste se z pohledu pořizovacích nákladů lépe orientovali, přinášíme Vám několik příkladů v níže uvedené tabulce.

VýrobekCena
Fitness hodinkyOd 2 500 Kč
Hodinky na běhOd 5 000 Kč
Chytré hodinkyOd 1 500 Kč
Multifunkční hodinkyOd 6 500 Kč
Na kolik vyjdou hodinky pro sportovní aktivity?

Ceny tohoto sportovního výrobku se pochopitelně liší model od modelu. Hlavní roli hraje konkrétní značka a počet nabízených funkcí.

Co všechno Vám změří sportovní hodinky?

Sportovní hodinky pochopitelně ukazují daleko více, než pouze čas nebo měření konkrétního úseku. Je to také vzdálenost, počet spálených kalorií, tepová frekvence a přesné trasování. To je jenom malá ochutnávka toho, co můžete získat. Po synchronizaci chytrých hodinek s mobilním telefonem, potažmo s počítačem pak přesně vidíte, kde jste sportovali a s jakými hodnotami.

Sportovní hodinky – Výhody a nevýhody

Když vsadíte na hodinky tohoto typu, očekávejte nižší hmotnost takého produktu a základní nabídku funkcí. Mnohdy nedisponují GPS trasování, popřípadě tím nepřesným. Z pohledu jednoduchosti a dobrého poměru mezi cenou a výkonem jednoznačně vedou hodinky na běh. Neočekávejte však žádné složitější funkce. Ty na Vás budou čekat u chytrých hodinek. K nim mimochodem zakoupíte i pestré příslušenství, takže Vám poslouží nejenom na sport, ale i jako reprezentativní doplněk. Z pohledu přesnosti a nabízených sportovních hodnot jednoznačně vedou multifukční hodinky. V jejich případě ovšem počítejte s vyššími pořizovacími náklady.