Hrudní pásy dokáží sledovat Vaše tělo při sportu

Když se rozhodnete věnovat libovolné sportovní činnosti, určitě Vás bude zajímat, jaké jsou Vaše výsledky. A to nejenom z pohledu uběhnutí vzdálenosti nebo spálených kalorií, což umožňují sportovní hodinky. Vhod Vám jistě přijde také sledování samotného těla. Vždyť právě podle tepové frekvence se může odvíjet Váš probíhající trénink. Chcete-li v tomto směru získat co možná nejpřesnější hodnoty, budou Vám nápomocny hrudní pásy.

Jak vypadají hrudní pásy?

Na první pohled jde o běžný elastický popruh, který si jednoduše připevníte k hrudníku. Jeho nedílnou součástí je ovšem polykarbonátové pouzdro, v němž je umístěna technologie pro měření tělesné aktivity. Nechybí ani baterie zajišťující bezdrátový provoz. To znamená, že snímané hodnoty jsou následně zobrazovány na sportovním zařízení, mobilu, chytrých hodinkách a podobně. Před sportem stačí utáhnout pás, nasadit sluchátka a můžete se pustit třeba do běhu.

Co všechno byste měli vědět o hrudních pásech?

Hrudní pásy vypadají na první pohled jako velice triviální zařízení. A tomu tak opravdu je. Přesto se díky svým vlastnostem a možnostem stávají přínosným pomocníkem při jakémkoliv sportu. Co všechno Vám nabízí zjistíte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Co měří hrudní pás?

S pomocí hrudního pásu měříte primárně tepovou frekvenci svého těla. Zároveň se dozvíte, kolik kalorií jste během sportovní aktivity spálili.

Jaké vlastnosti může mít hrudní pás?

Naprostou samozřejmostí je voděodolnost. Nejenom, že se při sportu potíte, ale můžete ho využít i za deštivého podnebí. Dále je to třeba možnost vlastní paměti s nasbíranými hodnotami, které následně přehrajete do telefonu.

Jakým způsobem probíhá přenos dat?

Využívány jsou technologie Bluetooth a ANT+.

Co je to technologie ANT+?

Ta se pyšní velice nízkou spotřebou energie, má větší dosah a dokáže komunikovat s řadou nejrůznějších sportovních zařízení.

S jakými aplikacemi lze spárovat hrudní pásy?

Těch je pochopitelně více než dost. Mezi ty nejpopulárnější se řadí rozhodně Nike+, RunKeeper, Endomondo a Runtastic.

Publikováno: 06. 08. 2021

Kategorie: technologie

Autor: LeosZadrazil

Tagy: hrudní pás | hrudní pásy | kalorie | měření tepu | pás | pásy | počet kalorií | tep | tepová frekvence