Běžecké aplikace, které Vás donutí se hýbat

Pohyb je zdravý a prospěšný celému tělu, o tom není žádných pochyb. V poslední době se spousta lidí věnuje běhání. Má to hned několik jasných důvodů. Běžecká výbava není finančně náročná, jde o komplexní pohyb podporující fyzičku a věnovat se mu můžete v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Pokud chcete vědět, jaké je Vaše tempo a kolik jste toho za celý rok naběhali, přijdou Vám vhod běžecké aplikace.

Začněte vybírat od těch nejtriviálnějších

Ještě, než Vás seznámíme s pokročilejšími aplikacemi na běhání, zmíníme se o českém projektu Mapy.cz. Ten totiž slouží nejenom pro navigování auta nebo při turistických výletech v přírodě. Díky speciálnímu Stopařovi patří v podstatě mezi běžecké aplikace. Offline mapy, výškové profily, graficky zaznamenaná trasa, automatické pauzy, tohle všechno Mapy.cz umí.

Pokročilejší běžecké aplikace

Od běžecké aplikace pochopitelně můžete očekávat daleko více, než je popisováno výše. V takovém případě byste se měli zaměřit na software, který je k takovým pohybovým aktivitám primárně určen. S oblíbenými běžeckými aplikacemi Vás podrobněji seznámíme v následujících otázkách a odpovědích.

Jak si stojí aplikace Endomondo?

Jde o jednu z nejpopulárnějších aplikací svého druhu. S pomocí ní získáte přehledné a podrobné statistiky týkající se Vašeho běhu.

Co nabízí aplikace Strava?

V jejím případě se přidává možnost nejrůznějších výzev a sdílení běžeckých zážitků s přáteli. Své výkony navíc můžete sdílet na nejrůznějších sociálních sítích.

Jak se v současnosti jmenuje aplikace Runtastic?

Tato populární běžecká aplikace je dostupná pod názvem Adidas running. Díky placené verzi rozhodně posunete své běhání na podstatně vyšší úroveň. Skvěle funguje synchronizace s chytrými hodinkami.

Co umožňuje běžecká aplikace Runkeeper?

S pomocí této aplikace budete plnit Vámi nastavené běžecké cíle. Vše můžete spojit s běžeckými programy, oblíbenou hudbou a s maximální přehledností.

Jaké jiné běžecké aplikace ještě existují?

K těm známějším se řadí Nike+, Map My Run, Sportstracker a mnohé další. Jisté je, že si vybere naprosto každý.